Zarząd Neptuna Końskie nawiązał współpracę z nowym trenerem IV-ligowych seniorów. Będzie nim Arkadiusz Bilski – legenda polskiej piłki nożnej, zawodnik niegdyś grający w Ekstraklasie z dużym doświadczeniem. 

Arkadiusz Bilski pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej na stanowisku szkoleniowca Neptuna Końskie zastąpi Waldemara Szpiegę. Nowy trener żółto-niebieskich był znakomitym piłkarzem. W najwyższej polskiej lidze grał w barwach: Stali Stalowa Wola, GKS-u Katowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Korony Kielce. Tego ostatniego zespołu Bilski był także kapitanem.  W Ekstraklasie rozegrał 149 spotkań.  Nowy trener Neptuna Końskie w 1995 roku wystąpił także w europejskich pucharach – w 1995 roku w starciu z ormiańskim Araratem Erewań (w rewanżu na Kaukazie już nie zagrał). Jako pomocnik zagrał także w jednym meczu olimpijskiej reprezentacji Polski.

Karierę szkoleniowca Bilski zaczynał jako asystent w Koronie Kielce. Później były GKS Rudki i Juventa Starachowice. Prowadził także Łysicę Bodzentyn, a następnie pracował w rezerwach Korony Kielce, Spartakusie Daleszyce, a ostatnio przez kilka sezonów w Starze Starachowice. Z tym ostatnim klubem w minionym sezonie zajął 11 miejsce w Świętokrzyskiej IV Lidze (przypomnijmy, że Neptun uplasował się na 14 lokacie). Na jesieni w Końskich Star pokonał Neptuna 2:0 (wtedy trenerem żółto-niebieskich był Jarosław Komisarski). W rundzie wiosennej Star pokonał Neptuna 1:0.

W piątek nowy szkoleniowiec Neptuna przeprowadził swój pierwszy trening IV-ligowym seniorom. Zapoznał się z zawodnikami i nakreślił warunki współpracy. Jak przekonuje trener, bardzo podoba mu się chęć rozwoju koneckiego klubu oraz cele, jakie założyliśmy w Strategii Rozwoju. Mamy nadzieję, że gigantyczne doświadczenie Arkadiusza Bilskiego przełoży się na wyniki żółto-niebieskich w nadchodzącym sezonie!

Zdjęcia (tkn24.pl):