W 23 kolejce Hummel 4 Ligi MKS Neptun Końskie w przekonywujący sposób pokonał MKS Orlicz Suchedniów. Na meczu w Końskich pojawili się przedstawiciele Ambasady Uzbekistanu w Warszawie.

Ze względu na obecność w zespołach Neptuna oraz Orlicza zawodników w Uzbekistanu, na spotkaniu obu zespołów pojawili się przedstawiciele Ambasady tego kraju: Rustam Rustamov – Konsul Spraw Zagranicznych, Mirzachid Alikulov – Konsul Spraw Gospodarczych, Maruf Karimir – Konsul Generalny, Sardor Akhmatov – Administrator Ambasady. Obecny na meczu był również Pan Burmistrz Krzysztof Jasiński oraz współpracujący z klubem manager piłkarski Botir Makhmudov. Dyplomaci przyglądali się grze swoich rodaków: Bunyoda Turgunboeva oraz Zufarjona Akbarova. Przedstawiciele Uzbekistaniu zwiedzili nasze miasto, ośrodek treningowy, na którym trenuje Akademia Neptun Końskie oraz Sielpię. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja, oraz zaproszenie dla Zarządu Klubu do Ambasady w  Warszawie.

Na boisku natomiast od pierwszej minuty dominował Neptun, już w piątej minucie wynik otworzył Patryk Kwiecień. Kolejne sytuacje pod bramkę Orlicza przeplatały kontry w wykonaniu gości, która po jednym ze strzałów zza pola karnego w niewielkiej odległości minęła prawy słupek bramki Łukasza Herdy. W 43 minucie na 2 do 0 po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Patryk Kwiecień. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Żółto-Niebieskich. Druga część również rozpoczęła się od szybkiego strzelania w wykonaniu Neptuna Końskie. Tym razem w 47 minucie swoją okazję wykorzystał Patryk Raczyński, a siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem pokonał bramkarza Kevin Castillo. Dominacja Żółto-Niebieskich nie podlegała dyskusji a kropkę nad „i” w tym spotkaniu postawił Igor Wasik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

MKS NEPTUN KOŃSKIE 5 – 0 MKS ORLICZ SUCHEDNIÓW

Bramki: Patryk Kwiecień x 2 , Patryk Raczyński, Kevin Castillo, Igor Wasik

Skład Żółto-Niebieskich: Herda, Wasik Filip, Piotrowski, Skalski, Markowicz, Maciejewski (68′ Wojna), Castillo (68′ Zufarjon Akbarov), Kwiecień (78 Wasik Igor), Raczyński (71′ Blach), Banasik, Grudnik (78′ Marcinkowski).

Już w najbliższą środę 12 kwietnia o godz. 16:45 zapraszamy na kolejny mecz Hummel 4 Ligi. Tym razem w ramach zaległej kolejki będziemy gościć na własnym stadionie lidera rozgrywek Star Starachowice. Do zobaczenia na Sportowej !!!