Pierwsze zimowe wzmocnienie naszego zespołu w postaci zawodnika ŁKS Probudex Łagów. Zawodnikiem, który związał się umową z naszym klubem jest Kacper Marcinkowski.

 

Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Granacie Skarżysko, był aktywnie powoływany na kadry wojewódzkie z którymi później był też na Mistrzostwach Kadr Wojewódzkich. Przez lata spędzone w Granacie znalazł się w kręgu zainteresowań takich klubów jak Legia Warszawa UKS SMS Łódź czy Korona Kielce. Ostatecznie w wieku 13 lat przeszedł do UKS SMS Łódź gdzie grał w rozgrywkach juniorskich. W 2017 został ściągnięty przez ekstraklasowy klub Piast Gliwice, gdzie docelowo trafił do drużyny CLJ u19. Po dobrych występach i dobrej postawie został zauważony przez trenerów z pierwszego zespołu, to zaowocowało wyjazdem na obóz zimowy z zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, cyklicznie był zapraszany na treningi jak się okazało po całym sezonie z Mistrzem Polski. Rozegrał 3 mecze sparingowe, podpisał profesjonalny kontrakt, niestety niedługo po tym podczas meczu rezerw doznał bardzo poważnego urazu, który po 3 miesiącach leczenia nie przynosił żadnych rezultatów, klub zdecydował się na zabieg operacyjny, jak się później okazało uraz był na tyle poważny że nie wiadomo było czy wróci jeszcze do grania w piłkę, po ponad 12 miesiącach udało się wrócić do treningów z pełnym obciążeniem jednak wciąż z problemami. -Ciągle czułem ból, dyskomfort i ograniczenia, dojście do pełni sprawności i pełnego komfortu gry na boisku zajęło mi tak naprawdę znacznie dłużej, myślę że tak naprawdę po około 15 miesiącach poczułem się dobrze grając, bez żadnych dolegliwości bólowych, w następnym sezonie trafiłem do ŁKS Probudex Łagów gdzie nie wszystko poszło tak jak oczekiwałem, ale takie jest życie i trzeba to wziąć na klatę. – powiedział Kacper Marcinkowski.

-Jestem szczęśliwy że tutaj trafiłem, na pewno rzeczami które przeważyły o mojej decyzji są długoterminowe i krótkoterminowe cele klubu, ale też cele klubu w stosunku do mojej osoby, czyli też zaprezentowanie tzw. ścieżki rozwoju zawodnika, możliwe opcje i plan na przyszłość, zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony że czwarto ligowy klub ma taką ścieżkę rozwoju planuje i przede wszystkim swoimi działaniami dąży do realizacji tych celów, udowadniając to od samego początku. Na pewno warto wspomnieć że styl pracy Trenera Bilskiego jest zbliżony do tego który miałem w Piaście Gliwice, to też dla mnie duża wartość, bo chce być w środowisku, do którego będę pasował chociażby pod kątem rozumienia gry, stylu gry zespołu oraz innych standardów z którymi od dłuższego czasu utożsamiam się jako zawodnik, będąc tu kilka dni odczułem wrażenie że można tu naprawdę zrobić fajny wynik sportowy i do tego wszyscy w klubie będziemy dążyć a co za tym idzie zachęcać jeszcze więcej kibiców, sponsorów, inwestorów że warto grać razem z Neptunem, wspierać klub i czerpać z tego obustronne korzyści, bo są tu ludzie z pasji, którzy zrobią wszystko żeby Neptun rozwijał się na każdej płaszczyźnie. – dodaje nowy zawodnik Neptuna Kacper Marcinkowski.

Kacper witamy w naszyj drużynie i życzymy samych dobry występów, mnóstwa asyst i bramek, a przede wszystkim rozwoju w kierunku jakim sobie życzysz !!!