Kevin Castillo to jeden z wyróżniających się zawodników Neptuna Końskie w minionej rudzie. Do Naszego klubu trafił z Górnika Mysłowice w letnim okienku transferowym. Swoje umiejętności potwierdza teraz na boiskach świętokrzyskiej 4 ligi.

Kevin w jaki sposób i dlaczego znalazłeś się w Polsce? 

– Podróżowałem z Kolumbii do Polski, aby szukać możliwości w piłce nożnej, nadal rozwijać się jako osoba i zawodnik. Możliwość przybycia tutaj była spowodowana testami w Angielskiej Akademii Palmiry, gdzie przez moją ówczesną agentkę Luz Elena Trujillo, udało mi się nawiązać kontakty z zespołami z Polski i przyjechać , aby wykonać niezbędne testy, aby zostać zauważonym przez polskie kluby. Wszystko to było możliwe dzięki mojej determinacji, poświęceniu i pasji do tego co robiłem. Bez pomocy i wsparcia moich rodziców, nie było by to możliwe. 

– W Jaki sposób znalazłeś się w Neptunie Końskie? 

– O Mks Neptun Końskie dowiedziałem się dzięki mojej agencji sportowej 90.11 , a także dzięki mojemu wspaniałemu przyjacielowi Jackowi Jasińskiemu. Przed przyjazdem tutaj byłem bez zespołu, szukałem drużyny ale nie miałem szczęścia. Na szczęście Neptun i moja agencja skontaktowały się ze mną, aby przyjechać na testy. Jest to drużyna, w której czuje się bardzo dobrze, gdzie wszyscy przyjęli mnie bardzo przyjacielsko. Oczekiwania są bardzo duże i dam z siebie wszystko. Dziękuje otrzymaną szansę i pewność siebie, gdzie mogę kontynuować naukę i rozwój. 

– Jak czujesz się w naszym mieście i drużynie? 

– generalnie czuje się bardzo dobrze i jestem zmotywowany do ciężkiej pracy. Osoby , które tu spotkałem sprawiły, że od pierwszej chwili czułem się jak w domu. Kibice , obsługa klubu , koledzy z drużyny i mieszkańcy miasta są wspaniali. Wszyscy traktują mnie tak jakbym był jednym z nich. Chcę za to podziękować swoją postawą na boisku, aby osiągnąć piękne cele. 

– Jakie są twoje plany na przyszłość?

– Mam wiele planów na przyszłość, jednym z nich , którego bardzo pragnę i wiem, że to osiągnę jest gra w Ekstraklasie. Mam świadomość , że przede mną wiele pracy i nauki, ale to dla mnie ogromna motywacja i chęć dążenia do celu. 

 

Kevin Castillo