Klasy sportowe to szansa na lepszy rozwój naszych dzieci i młodzieży pod każdym kątem.  Ten projekt jest możliwy do realizacji w naszym mieście. Neptun Końskie i AP Champions Końskie we wsparciu Miasta i Gminy Końskie ruszają z naborami do klas sportowych 1-8 w Stadnickiej Woli.

Zapraszamy do kontaktu: 721-137-410 Bartłomiej Gad , 666-099-889 Grzegorz Kądziela

Chcemy się skupić na tym by te klasy sportowe nie skupiały się wyłącznie na samym sporcie.  Często jest to tak odbierane przez lokalną społeczność, że klasy sportowe równa się niższy poziom nauczania. Nasza wizja jest taka by w szkole w Stadnickiej Woli utworzyć klasy sportowe na poziomie szkoły podstawowej i wyjść do rodziców z tą możliwością by dziecka było zaopiekowane przez 7-8 godzin. By w trakcie lekcji od 8 do 15-16 było już po zajęciach dydaktycznych, treningowych, zjadło obiad i by dzieci mogły być dowożone i odwożone po zajęciach […] Oczywistą sprawą jest to, że 95% dzieci, które trenują piłkę nożną to w tę piłkę nożną grać nie będą. A być może nawet większy jest ten procent. To nie oznacza jednak, że w tych 5% nie może znaleźć się każde dziecko. Chcemy zapewnić dzieciom wykształcenie, wszechstronny rozwój fizyczny, a druga strona tego medalu to wygoda i lepsza organizacja czasu dla rodziców […] Chciałbym jeszcze raz podkreślić i zwrócić uwagę na to, że ma to służyć rozwojowi dzieci: fizycznemu, edukacyjnemu. By ten czas dzieci był do 15-16 na maxa zajęty, a by to popołudnie było już czasem dla rodzin, do spędzania wspólnego czasu” – tłumaczy Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

 

Pomysł ten popierają władze miasta i gminy Końskie. Jest jednak warunek: musi być zainteresowanie uczniów oraz ich rodziców – nic na siłę. Neptun chce by uczestnictwo w takiej klasie sportowej odciążało przyszłych piłkarzy. Klub zakłada, że część treningów dzieci i młodzież odbywałyby w czasie szkolnym i dzięki temu popołudniami miałyby więcej czasu na inne aktywności –„Popołudnie już ma całkowicie wolne dla siebie, jest możliwość dodatkowych korepetycji czy innych zajęć. Ja sam mając syna w zerówce, jeżeli byłaby możliwość by poszedł do szkoły sportowej to jestem pierwszym, który podpisuje deklaracje ze względu na to, że sam nie mam czasu na to aby zawieźć własnego syna na trening i muszę wykonać mnóstwo kombinacji by on znalazł się o 18:00 na treningu i by o 19:30 ktoś go odebrał i odwiózł do domu” – dodaje prezes Gad.

 

Uczniowie klas sportowych wciąż byliby zawodnikami klubów – czy to Akademii Piłkarskiej Champions Końskie, czy w późniejszym wieku Neptuna Końskie. Część zajęć piłkarskich odbywaliby jednak w czasie szkolnym, a na dodatkowych treningach mogliby pracować bardziej indywidualnie –„Mając zajęcia do południa w szkole możemy zrobić jeden, czy dwa dodatkowe treningi popołudniem, które byłyby bardziej zindywidualizowane, czyli np. trening motoryczny,  indywidualny piłkarski, czy np. treningi bramkarskie” – opowiada Bartłomiej Gad.

 

materiał video dzięki TKN24