W spotkaniu 15 kolejki Hummel 4 ligi MKS Neptun Końskie zwyciężył na własnym stadionie ze Spartą Kazimierza Wielka 5:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Jakub Banasik 3, Krzysztof Pach oraz Kevin Castillo.

Mecz przeciw Sparcie, Żółto – Niebiescy zaczęli z dwoma zmianami w składzie w stosunku do poprzedniego spotkania ze Spartakusem Daleszyce. Kacpra Błaszczyka zastąpił Łukasz Skalski oraz Grzegorza Obucha, Krzysztof Pach.

Nasza drużyna mogła wyjść na prowadzenie już w pierwszych minutach, niestety piłka po strzale Patryka Kwietnia trafiła w słupek , natomiast uderzenie głową Krzysztofa Pacha minimalnie minęło słupek bramki. Co nie udało się na początku spotkania stało się faktem w 38 minucie. Skuteczne strzelanie rozpoczął Jakub Banasik, już 3 minuty później na listę strzelców wpisał się Krzysztof Pach. Ostatni cios w pierwszej połowie spotkania zadał ponownie Jakub Banasik mijając bramkarza i umieszczając piłkę w pustej bramce. Do przerwy 3-0 dla naszej drużyny.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zdecydowanego ataku drużyny przyjezdnej. Zaowocowało to zdobyciem rzutu karnego oraz skuteczną egzekucją „jedenastki” przez Mariusza Adamczyka. Po okresie przewagi Sparty znów do głosu doszła Nasza drużyna pieczętując zwycięstwo. Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Jakub Banasik, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Iwa Sochackiego. Strzelanie tego dnia zakończył Kevin Castillo wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Eryku Borczyńskim.

Mecz ze Spartą pod dyktando naszego zespołu. Bardzo cieszy fakt, że po za wykorzystanymi sytuacjami, stwarzaliśmy duże zagrożenie pod bramką przeciwnika. Zawodnikom należą się ogromne brawa za ten mecz i pozostaje nam czekać na ostatnie dwa spotkania tej rundy. Bardzo chcielibyśmy udowodnić wszystkim, którzy skazywali Neptun na spadek, że warto wesprzeć zawodników, dać im trochę zaufania, bo oddają na boisku czasem więcej niż mogą. Szacunek i po kolejne wyzwania. – powiedział po meczu ze Spartą, trener żółto-niebieskich  Arkadiusz Bilski.

MKS NEPTUN KOŃSKIE – SPARTA KAZIMIERZA WLK. 5:1  (3:0)