Bramkarz Neptuna Końskie Łukasz Herda został wyróżniony przez władze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach jako najlepszy piłkarz w 4. kolejce IV Ligi Świętokrzyskiej. To między innymi dzięki obronionemu rzutowi karnemu przeciwko GKS-owi Nowiny! 

W powyższym wideo tkn24.pl przedstawia zarówno, jak wyglądała akcja, po której podyktowano rzut karny dla piłkarzy z Nowin, a także świetną interwencję Łukasza Herdy.

30-letni zawodnik nie tylko wygrywał sytuacje jeden na jeden z graczami Nowin, ale zastopował piłce drogę do bramki po rzucie karnym. Im dłużej trwał mecz, tym lepsza była dyspozycja Herdy. Sam zawodnik ze spokojem podchodzi do pochlebnych recenzji.

„Zadaniem bramkarza jest zapobieganie utracie gola. Tak grało mi się fajnie, ale proszę podkreślić – ja tylko pomogłem drużynie wygrać konfrontację z trudnym rywalem. Zwycięstwo jest zasługą całej ekipy. Mam przy tym nadzieję, że zdobyte trzy punkty będą początkiem marszu w górę tabeli” – opowiada Łukasz Herda.

Przypominamy, że spotkanie z GKS-em Nowiny wygraliśmy wynikiem 2:0.

Dodajmy, iż do grona laureatów tytułu MVP 4. kolejki władze ŚZPN rozpatrywały również kandydatury Krzysztofa Kiercza (Korona II Kielce) oraz Krzysztofa Szymańskiego (AKS Busko Zdrój).