Wielokrotnie przypominaliśmy, że Neptun Końskie to nie tylko IV-ligowi seniorzy, ale i wiele grup młodzieżowych (zarówno naszych, jak i współpracującej z nami Akademii Piłkarskiej Champions Końskie), które rozgrywają swoje spotkania w rundzie jesiennej tego sezonu. Dziś przedstawiamy, jak w świętokrzyskich rozgrywkach radzą sobie nasi młodzicy starsi i trampkarze młodsi.

Młodzicy starsi Neptuna utrzymują się w środku tabeli. Na koncie żółto-niebieskich młodzików starszych są cztery wygrane oraz trzy przegrane mecze, podczas których zdobyliśmy 29 bramek i straciliśmy 25 goli. Najlepszym strzelcem Neptuna i jednocześnie królem strzelców okręgowej grupy I młodzików starszych jest obecnie Mateusz Sidor z dorobkiem 12 trafień. Drużyna ta swój ostatni mecz w rundzie jesiennej stoczy w sobotę 30 października z liderem tabeli – Koroną Kielce.

Jedna z naszych grup młodzieżowych dobrze sobie radzi w Świętokrzyskiej I Lidze Trampkarzy Młodszych. Reprezentacja Neptuna w tej grupie wiekowej walczy z takimi drużynami jak KKP Korona Kielce czy AP Star / Juventa Starachowice, a mimo to pozycja naszych zawodników w I ŚLTM nie wydaje się być zagrożona spadkiem – na koncie mamy cztery wygrane, dwa remisy i cztery przegrane spotkania, a wśród ośmiu drużyn zajmujemy 4. miejsce w tabeli. Składa się na to 28 strzelonych goli oraz 21 straconych bramek. Najlepszym strzelcem naszej drużyny w I ŚLTM jest Mikołaj Wolski z dorobkiem 11 goli, 8 trafień na konto trampkarzy młodszych Neptuna zdobył także Hubert Kołodziejczyk.