Wielokrotnie przypominaliśmy, że Neptun Końskie to nie tylko IV-ligowi seniorzy, ale i wiele grup młodzieżowych (zarówno naszych, jak i współpracującej z nami Akademii Piłkarskiej Champions Końskie), które rozgrywają swoje spotkania w rundzie jesiennej tego sezonu. Dziś przyglądamy się rozgrywkom młodzików z AP Champions.

W Świętokrzyskiej I Lidze Młodzików Młodszych wśród ośmiu drużyn grają zawodnicy z AP Champions. Obecnie mają za sobą 6 spotkań – jeden remis oraz pięć przegranych, co plasuje ich na ostatnim miejscu w tabeli. Bilans bramkowy młodzików młodszych z Końskich to 6 strzelonych bramek oraz 15 straconych goli. 

Nieco lepiej radzi sobie reprezentacja AP Champions Końskie, która gra w Świętokrzyskiej I Lidze Młodzików Starszych. Tam wśród sześciu drużyn ekipa z Końskich zajmuje 4. miejsce w tabeli. Po pięciu spotkaniach na koncie AP Champions są dwie wygrane i trzy przegrane, a bilans bramkowy to 17 goli zdobytych i 15 straconych.

Sukcesy naszych młodych zawodników cieszą, ale nie wszystkim drużynom idzie tak dobrze. Wśród młodzieżowych drużyn wyniki jednak nie są najważniejsze – to nadal są młodzi ludzie, którzy ciężko trenują oraz doskonalą się każdego dnia, by w przyszłości grać w jak najlepszych klubach i zasilać seniorskie drużyny.