Prezes Neptuna Końskie Bartłomiej Gad oraz założyciel Akademii Piłkarskiej Champions Końskie Grzegorz Kądziela nawiązali dziś współpracę z Akademią Raków Częstochowa – jedną z topowych akademii piłkarskich w Polsce. Dzięki temu trenerzy z Końskich będą mieć możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, a młodzi piłkarze z naszego regionu mogą brać udział w meczach testowych czy treningach w Rakowie, w jednej z najlepszych, młodzieżowych akademii w Polsce.

Władze Neptuna oraz AP Champions w Rakowie ugościł dyrektor akademii Marek Śledź. Był on odpowiedzialny za budowanie potęgi akademii Lecha Poznań przez 12 lat, a od 3 lat działa nad akademią Rakowa. Podczas podpisania umowy dotyczącej współpracy obecny był także prezes Rakowa Częstochowa, a także nowy wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Wojciech Cygan.

Dzięki tej współpracy trenerzy z Końskich będą mogli odbywać bezpłatne staże w Rakowie, korzystać z pomocy merytorycznej i programów jednych z najlepszych trenerów w Polsce, a ponadto raz w miesiącu będą odbywać szkolenia online. Przedstawiciele częstochowskiej akademii będą także odwiedzać Końskie. Dzieci i młodzież z Neptuna Końskie i AP Champions natomiast będą mogły wyjeżdżać na testowe mecze do Rakowa, trenować tam pod okiem trenerów, którzy szkolą najbardziej uzdolnionych, młodych piłkarzy w kraju, mogą także otrzymać bezpłatne bilety na mecze Ekstraklasy po wcześniejszym poinformowaniu o swojej obecności.

Grupy młodzieżowe z Akademii Rakowa Częstochowa grają w najwyższych rozgrywkach ligowych (wiele drużyn walczy w Centralnych Ligach Juniorów), a trenerzy stawiają na rozwój młodzieży na najwyższym poziomie. 

Zdjęcia (Dariusz Laszczyk, Grzegorz Kądziela):