W 27 Kolejce Hummel 4 Ligi MKS NEPTUN KOŃSKIE pokonał zespół Aks Busko Zdrój aż 4 – 0. Bramki dla zwycieskiej drużyny zdobywali: Patryk Raczyński, Jakub Banasik oraz Patryk Kwiecień 2

Podczas pierwszej potyczki pomiędzy zespołami Neptuna i Aksu w rundzie jesiennej górą byli piłkarze z Końskich. Zwycięstwo Żółto-Niebieskich w stosunku 2 – 1 zapewniły trafienia Patryka Kwietnia. Nie inaczej było w spotkaniu rewanżowym przy ul. Sportowej. Wspomniany wcześniej Kwiecień po fantastycznym prostopadłym podaniu Miłosza Karwata znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gości, gdzie z zimną krwią wpakował piłkę do bramki. Od początku spotkania przewaga Gospodarzy była widoczna, a zdobywanie bramek wydawało się kwestią czasu. Była to 18 minuta pierwszej połowy. Kolejny skuteczny atak został przeprowadzony w 35 minucie. Kuba Banasik po odbiorze piłki na połowie przeciwnika oraz solowym rajdzie wyłożył piłkę do Patryka Raczyńskiego, który skutecznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Do przerwy 2 – 0 dla Neptuna Końskie.

Ataki gospodarzy przeplatały kontry drużyny z Buska, gdzie po jednej z nich w sytuacji sam na sam z Łukaszem Herdą znalazł się Dorian Buczek, jednak górą z tego pojedynku wyszedł Konecki Goalkeeper. To wszystko na co było stać w niedzielne popołudnie zespół gości. Neptun nadal naciskał, a trzecią bramkę z rzutu wolnego w krótki róg bramkarza zdobył Jakub Banasik. Strzelecki popis tego dnia zakończył ponownie wpisując się na listę strzelców Patryk Kwiecień, który po szybkim kontrataku znów znalazł się przed bramkarzem i ponowie wyszedł góra z tego pojedynku. Do ostatnie minuty Piłkarze Naszej Drużyny walczyli o podwyższenie rezultatu, jednak skuteczności już zabrakło. Trzynaste zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem. Znów na stadionie licznie zgromadzona publiczność głośnym dopingiem zagrzewała swoją Drużynę. Wielkie dzięki, że jesteście z nami ZAWSZE.

MKS NEPTUN KOŃSKIE 4 – 0 AKS Busko Zdrój

Skład Neptuna Końskie: Herda, Górecki, Skalski, Maciejewski, Sochacki, Karwat, Wojna, Banasik, Marcinkowski, Kwiecień, Raczyński oraz Obuch, Sroka, Szabat, Bińkowski, Piątkowski, Blach, Błaszczyk