Neptun Końskie zaprasza do udziału w test meczach, które mają na celu wyłonienie utalentowanych piłkarzy. Odbędą się one w dwóch terminach – 3 i 12 lipca. Do pierwszego etapu zgłaszać się może każdy, a w drugim meczu zagrają już tylko najlepsi wyłonieni podczas pierwszego spotkania. Dla zawodników biorących udział w testach wstęp jest bezpłatny, chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem maila medianeptuna@gmail.com lub pod numerem telefonu 721 137 410 do 2 lipca.

„Trzeciego lipca w Końskich przy ulicy Sportowej organizujemy test mecz dla zawodników, którzy chcieliby wzmocnić nasz zespół i znaleźć się w drużynie, w której będą mogli przede wszystkim się rozwijać. Zainteresowanie jest bardzo duże, mamy już prawie dwudziestu chętnych z różnych części kraju – od Poznania, przez Kielce, Tarnów… są to głównie młodzi zawodnicy, którzy szukają dobrego miejsca do rozwoju” – opowiada nam Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

Ciągle do udziału zgłaszają się jednak kolejni zawodnicy i pod koniec czerwca jest już ich niemal trzydziestu. To ostatnie dni zapisów! Na testy może zgłosić się każdy zawodnik, który chce się rozwijać. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie piłkarskie – gra w Centralnej Lidze Juniorów bądź w niższych ligach. Drugi test mecz w poniedziałek 12 lipca przybierze nieco inną formułę.

„Dwunastego w momencie, gdy będziemy zaczynać okres przygotowań do rundy jesiennej rozegramy drugi test mecz, w którym już udział wezmą nasi zawodnicy. Ci zawodnicy, którzy przejdą pierwszy etap, których zaprosimy na drugi test mecz zagrają przeciw naszej drużynie” – informuje nas prezes Neptuna.

Jednym z założeń nowo przyjętej strategii rozwoju Neptuna Końskie na lata 2021-2026 jest awans do III ligi. Stąd też pierwszym krokiem, by to osiągnąć są test mecze, które mają wyłonić talenty mogące zasilić skład klubu. O współpracy z Neptunem w zakresie rozwoju klubu opowiadał nam Dariusz Laszczyk, właściciel portalu prawopilkarskie.pl.

„Cel naszej współpracy to rozwój klubu. Razem z zarządem przez miesiąc naszej współpracy przygotowaliśmy strategię rozwoju na 5 najbliższych lat, ona ma charakter zarówno sportowy, jak i biznesowy i organizacyjny. W związku z tą strategią chcielibyśmy przeprowadzić szereg zmian, które mają na celu po pierwsze zbudowanie fundamentów pod szeroką działalność klubu, a efektem takiej współpracy ma być wprowadzenie Neptuna do III ligi” – informuje nas Dariusz Laszczyk.

Każdy z test meczów będzie nagrywany, a chętni uczestnicy mogą bezpłatnie otrzymać kopię nagrania ze swojego występu. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem maila medianeptuna@gmail.com lub pod numerem telefonu 721 137 410 do 2 lipca.

Testy zostaną zorganizowane przy współpracy z PlayMaker.pro – jest to piłkarska platforma internetowa, która dzięki nowoczesnemu rynkowi transferowemu umożliwia zawodnikom i klubom nawiązywanie kontaktu.

Zachęcamy też do wyrażania swojego zainteresowania test meczami poprzez strony wydarzeń na Facebooku (3 lipca – TUTAJ, 12 lipca – TUTAJ).

„Zapraszam wszystkich zawodników, którzy patrzą w przyszłość, chcą się rozwijać, szukają klubu, który może być dla nich trampoliną do wyjścia „na szerokie wody”” – zaprasza Bartłomiej Gad.