Już w tę sobotę o godzinie 9:25 w TVP3 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek programu „Piłkarski talent” dotyczący młodych sportowców i ich rozwoju, w którym między innymi ukazane zostaną Neptun Końskie i Korona Kielce.

Ekipa TVP3 właśnie w województwie świętokrzyskim, a dokładnie w Kielcach i w Końskich rozpoczęła zdjęcia do pierwszego odcinka nowego programu sportowego „Piłkarski talent”. Czym jest program „Piłkarski talent” i jaka idea mu przyświeca możemy przeczytać na stronie telemagazyn.pl:

Program adresowany jest przede wszystkim do młodych sportowców trenujących piłkę nożną. Chcemy, by był on drogowskazem dla trenerów i rodziców z całej Polski, jak pokierować karierą młodego piłkarza, na co zwracać uwagę, a czego unikać. W każdym odcinku będziemy odwiedzać jeden region naszego kraju, w którym będziemy gościć w dużej piłkarskiej akademii znanego klubu oraz małym ośrodku, odnoszącym sukcesy w szkoleniu młodzieży. Każdy odcinek podzielony będzie na 4 główne bloki tematyczne tj. technika, taktyka, przygotowanie fizyczne, przygotowanie mentalne. O tym, jak każdy z tych elementów jest ważny, rozmawiać będziemy z ekspertami z danej akademii, znanymi piłkarzami, trenerami, lekarzami, fizjoterapeutami. W ten sposób będziemy szukać recepty na sukces.

Zachęcamy do oglądania programu już w sobotę o godzinie 9:25 na TVP3.