W sobotę podjęliśmy na naszym stadionie GKS Nowiny w ramach rozgrywek w IV Lidze Świętokrzyskiej. Spotkanie nie należało do łatwych, nie byliśmy faworytem meczu, ale po wyczerpującej walce zwyciężyliśmy wynikiem 2:0!

Przed meczem z Neptunem piłkarze z Nowin mieli na swoim koncie dwie wygrane i remis, a my niefortunnie rozpoczęliśmy sezon dwoma przegranymi i remisem. Walka do końca pierwszej połowy była wyrównana, jednak nieco lepiej prezentowali się goście. Piłka dużo częściej była w posiadaniu rywali, a pod koniec pierwszej części spotkania dostali rzut karny, który świetnie obronił Łukasz Herda.

W drugiej połowie dużo lepiej wyglądała gra Neptuna. Po rzucie rożnym pierwszą bramkę dla żółto-niebieskich strzelił Łukasz Skalski. Przeciwnicy mając coraz mniej czasu na wyrównanie wyniku zaczęli robić więcej błędów niż dotychczas, co wykorzystaliśmy – drugiego gola strzelił nasz młody wychowanek, Mateusz Szabat.

„Graliśmy do tej pory nie za wiele tych spotkań, ale to był do tej pory najlepszy zespół, z którym do tej pory spotkaliśmy się w tej lidze. Piłkarsko to zespół, który nas przerastał, jeśli chodzi o możliiwości, ale mieliśmy swój sposób na ten mecz i chcieliśmy go wykorzystać w odpowiednim momencie, to się udało. Powiedziałem moim zawodnikom, że ambicja, zaangażowanie i wola walki będą decydowały gdzie te punkty trafią i u kogo zostaną. Okazało się to trafnym stwierdzeniem, ale zaangażowanie, podejście i wola walki zawodników były na najwyższym poziomie jeśli chodzi o to spotkanie i duże wyrazy szacunku dla nich, bo wypruli się w tym meczu bardzo, a swoje sytuacje po prostu z premedytacją wykorzystaliśmy” – relacjonuje trener Neptuna Arkadiusz Bilski.

Już za tydzień w sobotę zmierzymy się z Granatem Skarżysko-Kamienna na wyjeździe, a w niedzielę 12 września żółto-niebiescy na stadionie w Końskich zagramy z GKS-em Rudki.

Neptun Końskie – GKS Nowiny 2:0 (0:0)
Skład Neptuna: Herda, Maciejewski, Bińkowski, Skalski, Obuch [Sztandera (Wojna)], Kwiecień, Górecki, Castillo (Szabat), I. Wasik (F. Wasik), Banasik (Borczyński), Błaszczyk
Gole dla Neptuna: Skalski, Szabat

Zdjęcia (tkn24.pl):