Połowa okresu przygotowawczego do rundy wiosennej za nami. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego co wydarzyło się przez miniony miesiąc.

 

W piątek 14 stycznia Drużyna Neptuna Końskie rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarze i członkowie sztabu odbyli spotkanie organizacyjne, podczas którego przedstawiono plany na najbliższe dni. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami na pierwszy zajęciach zabrakło Krzysztofa Pacha, który zrezygnował z gry. Treningi z pierwszą drużyną rozpoczęli nasi Juniorzy Jakub Turalski, Konrad Musielewicz, Francesco Ślifierski, Mateusz Szabat, Igor Wasik oraz Filip Wasik. 

Plan meczy sparingowych prezezentuje się następująco:

22.01 Neptun – Pilica Przedbórz 2 – 0

Bramki: Jakub Banasik , Mateusz Szabat 

29.01 Neptun – MGKS Drzewica 5 – 1 

Bramki: Patryk Kwiecień 3, Kevin Castillo , Mateusz Szabat 

5.02 Neptun – Ceramika Opoczno  1 – 0 

Bramki: Patryk Kwiecień 

12.02 Neptun – Szydłowianka Szydłowiec 1 – 0 

Bramki: Patryk Kwiecień

16.02 Neptun – Spartakus Daleszyce

19.02 Neptun – KS Paradyż

26.02 Neptun – Oskar Przysucha

5.03 Neptun – Skalnik Sulejów

Po czterech sparingach jakie rozegraliśmy do tej pory, można być umiarkowanym optymistą, głownie ze względu na zwiększenie rywalizacji w zespole. Zdecydowana większość zawodników wykazuje duże zaangażowanie przez co zgłasza akces do gry w podstawowym składzie, co naocznie przekłada się na naszą grę w meczach sparingowych. Pozostały nam jeszcze do rozegrania cztery gry kontrolne i cieszy fakt, że ja jako trener mam bardzo pozytywny ból głowy związany z wyborem, czy to jedenastki na mecz, czy osiemnastki meczowej. – powiedział po meczu z Szydłowianką Szydłowiec trener Arkadiusz Bilski.