W niedzielę na stadionie przy ulicy Sportowej w Końskich podjęliśmy GKS Rudki w ramach 6. kolejki rozgrywek w Hummel IV Lidze. Mimo wyrównanej walki ulegliśmy rywalom 1:2.

Już w pierwszej części spotkania rywale wyszli na prowadzenie. Doping kibiców nie ustawał, jednak przeciwnikom w drugiej połowie udało się powiększyć przewagę. Bramka ta wzbudziła wiele kontrowersji wśród zgromadzonych kibiców oraz zawodników – uważali oni, że jeden z piłkarzy GKS-u Rudki był na spalonym. W 83 minucie wskutek faulu zawodnika gości tuż przed polem karnym otrzymaliśmy rzut wolny. Mimo ustawionych defensywnie zawodników z Rudek pięknego gola kontaktowego strzelił Eryk Borczyński. Od tej pory nasi zawodnicy tworzyli coraz więcej akcji, nie udawało się jednak przekształcić ich w bramki, a przez nerwy spowodowane kończącym się czasem często tracili piłkę. Niestety nie udało się wyrównać liczby goli, mecz zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść gości.

Następne dwa spotkania zagramy na wyjeździe – w sobotę 18 września ze Starem Starachowice, w sobotę 25 września z Wierną Małogoszcz, a na stadionie przy ulicy Sportowej zawodników Neptuna ponownie zobaczycie w niedzielę 3 października, kiedy to podejmiemy Lubrzankę Kajetanów.