W 28 kolejce Hummel 4 ligi Nasz zespół udał się na wyjazdowe spotkanie do Staszowa. Żółto-Niebiescy stanęli na wysokości zadania, pokonując tamtejszą Pogoń w stosunku 3 – 1. 

Od pierwszego gwizdka sędziego rysowała się przewaga Naszego Zespołu. W poczynaniach Neptuna widać było pomysł na rozegranie tego spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a strzelanie w tym meczu rozpoczął Patryk Kwiecień. Wykorzystał on rzut karny, podyktowany przez sędziego po faulu na Kevinie Castillo. Zdobyta bramka pobudziła do ataku drużynę gospodarzy, natomiast rozbijali się o Naszą defensywę, a w bramce świetnie spisywał się Łukasz Herda. 

W odpowiedzi na ataki Pogoni Staszów nasza Drużyna wyprowadzała groźne kontrataki. Po jednym z nich i odbiorze piłki przez Patryka Kwietnia, świetną akcje wykończył strzałem do pustej bramki Kevin Castillo. Po stracie drugiej bramki Gospodarze nie składali broni i nadal próbowali odwrócić losy spotkania. Przyniosło to skutek w postaci bramki na 2 – 1. Nie zaburzyło to jednak funkcjonowania Neptuna Końskie, chwilę po straconej bramce odpowiadamy trafieniem na 3-1. Kontratak zapoczątkował Łukasz Herda, który długim podaniem uruchomił Jakuba Banasika, a ten wygrywając pojedynek z obrońcą, wyłożył piłkę do pustej bramki Mateuszowi Szabatowi. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i 3 zwycięstwo z rzędu oraz 14 w tym sezonie stało się faktem. Neptun pokonuje Pogoń Staszów 3-1. Dziękujemy naszym Kibicom za obecność na meczu i słyszalny doping.

A przed nami arcytrudne zadanie w następnej kolejce. Podejmować będziemy na własnym stadionie Koronę 2 Kielce. Mecz zostanie rozegrany 22 maja o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich na Stadion. Bądźcie z Nami !!!