Mnóstwo atrakcji i emocji przyniosła miniona niedziela, kiedy to świętowaliśmy 75-lecie istnienia Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie. Odbył się wówczas showmatch Oldbojów Neptuna vs Grzegorz Piechna i Przyjaciele, następnie wszyscy przybyli konecczanie w każdym wieku świetnie się bawili na rodzinnym festynie, a zwieńczeniem obchodów był mecz Hummel IV Ligi – Neptun Końskie – Pogoń Staszów, który wygraliśmy 3:2.

Obchody rozpoczął wspomniany mecz pokazowy, który rozpoczął się w samo południe. W tym spotkaniu najważniejsza była dobra zabawa, wynik był tu sprawą drugorzędną. Warto jednak poinformować, że mecz wygrali Oldboje Neptuna wynikiem 3:2.

Po showmatchu rozpoczęła się zabawa dla wszystkich grup wiekowych – sala zabaw Grota Końskie przygotowała dla najmłodszych dmuchańce, watę cukrową, zabawy i animacje, o poczęstunek zadbały gospodynie z KGW w Dziebałtowie, a pani Kasia przeprowadziła zajęcia z gimnastyki dla koneckich seniorów, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas obchodów 75-lecia klubu odznaczyliśmy osoby, które przysłużyły się działalności i funkcjonowaniu Neptuna Końskie przez tyle lat. Specjalne odznaki z tej okazji otrzymali: Jan Grot, Grzegorz Telka, Andrzej Ślifierz, Paweł Mazurowicz, Zygmunt Białas, Wawrzyniec Kluska, Arkadiusz Jarząb, Andrzej Sztandera, Jan Wojna, Zenon Kania i Jan Wiklak.

Finałem wydarzenia był mecz, który rozpoczął się o godzinie 15 – Neptun Końskie – Pogoń Staszów. Spotkanie wygraliśmy wynikiem 3:2, dwukrotnie piłkę do bramki rywala posłał Patryk Kwiecień (raz z rzutu karnego), do siatki trafił także Kacper Błaszczyk.

Podczas wydarzenia w imieniu prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach Mirosława Malinowskiego pojawił się Michał Gębura, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych – Przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk, naczelnik Wydziału Oświaty, Polityki Społecznej i Zdrowia Krzysztof Stachera, powiatowi radni Michał Cichocki i Wojciech Owczarek, a także wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka. Dziękujemy za przybycie!

Ten dzień nie odbyłby się, gdyby nie było owocnej współpracy z salą zabaw Grota, Kołem Gospodyń Wiejskich w Dziebałtowie oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku „Aktywni” w Końskich. Liczymy na dalszą, owocną współpracę przy organizacji kolejnych wydarzeń dla naszej lokalnej społeczności, rodzin z regionu i kibiców Neptuna!

Po wygranej z Pogonią Staszów awansowaliśmy na 11. miejsce w tabeli Hummel IV Ligi, na co składają się 4 wygrane, 3 remisy i 4 przegrane. W niedzielę natomiast czeka nas wyjazdowy mecz z obecnym wiceliderem – Koroną II Kielce.

Zdjęcia: