W 18 Kolejce Hummel 4 ligi Żółto-Niebiescy udali się na wyjazdowe spotkanie z Klimontowianką Klimontów. Mecz Zakończył się zwycięstwem Naszych Piłkarzy 3:1. Pierwsza Bramka dla Neptuna to samobójcze trafienie gospodarzy, kolejne bramki notował już Kevin Castillo, za pierwszym razem z rzutu karnego , za drugim dobijając obronioną piłkę przez bramkarza po strzale Damiana Grudnika.

–  Pierwszy mecz po zimowej przerwie w naszym wykonaniu wypadł całkiem dobrze, patrząc na wynik jak również na przebieg gry. Stworzyliśmy w tym spotkaniu wiele sytuacji do zdobycia bramki, co cieszy wykorzystaliśmy trzy z nich. Zainkasowaliśmy trzy punkty na ciężkim terenie z solidnym zespołem i czekamy na pierwszy mecz u siebie z liderem rozgrywek. Chcemy dobrze się zaprezentować przed własną publiczności. Zapraszamy na to spotkanie, bądźcie naszym 12 zawodnikiem. – powiedział po meczu trener Neptuna Końskie Arkadiusz Bilski.

W pierwszej połowie spotkania przy stanie 1-0 dla Żółto-Niebieskich rzut karny obronił Łukasz Herda. Cieszy również fakt, że na boisku w Koprzywnicy, na którym Klimontowianka rozgrywa swoje mecze domowe, zobaczyliśmy aż pięciu zawodników Akademii Neptun Końskie. W pierwszej „jedenastce” Koneckiego zespołu wystąpił Filip Wasik, pozostali młodzi zawodnicy pojawili się na placu gry w drugiej połowie meczu.

Klimontowianka Klimontów 1 – 3 MKS NEPTUN KOŃSKIE

Bramki: 6′ Danylo Sajenko (samobójcza) , 55′ Kevin Castillo (rzut karny), 60′ Kevin Castillo , 83′ Maciej Miłek

Skład Żółto-Niebieskich :

Herda – Maciejewski , Piotrowski, Wasik Filip (73′ Kacper Pakuła), Paweł Markowicz, Patryk Kwiecień (77′ Igor Wasik) Łukasz Wojna (73′ Konrad Musielewicz), Maciej Blach, Kevin Castillo,  Jakub Banasik, Damian Grudnik ( 77′ Mateusz Szabat)

W kolejnym spotkaniu Hummel 4 ligi MKS Neptun Końskie podejmie na własnym stadionie lidera rozgrywek Star Starachowice. Wszyscy Na Stadion Niedziela 12 marca godz. 14:00. Bądźcie z Nami !!!