W niedzielę na stadionie miejskim Neptuna na kibiców oraz całe rodziny czekało mnóstwo atrakcji. Odbył się piknik z atrakcjami dla najmłodszych, a zakończył go mecz naszych seniorów z Lubrzanką Kajetanów w ramach rozgrywek w Hummel IV Lidze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla żółto-niebieskich.

Podczas festynu na najmłodszych na stadionie Neptuna czekały dmuchane zamki, zjeżdżalnie i wata cukrowa. Zachęcano także rodziców do zapisywania swoich pociech na zajęcia do grup młodzieżowych naszego klubu. Na przestrzeni pikniku oraz meczu z Lubrzanką Kajetanów można było zjeść kiełbaskę z grilla, co spotkało się z pozytywnym odbiorem kibiców zgromadzonych na trybunach.

Zakończeniem festynu było starcie seniorów Neptuna z Lubrzanką Kajetanów. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla żółto-niebieskich – już w 17. minucie piłkę do siatki rywali skierował Łukasz Skalski. Przeciwnicy szybko odpowiedzieli wyrównując wynik na 1:1, jednak jeszcze w pierwszej połowie na przestrzeni pięciu minut dwukrotnie bramkę dla Neptuna strzelił Kuba Banasik! W drugiej części spotkania gra naszych wyglądała jedynie lepiej. Kuba Banasik dorobił się hat-tricka, a Łukasz Skalski strzelił jeszcze jednego gola na 5:1. Sytuacji bramkowych było dużo więcej dla Neptuna, brakło w nich jednak wykończenia. Na przestrzeni całego spotkania świetnie prezentowali się także młodzi wychowankowie naszego klubu.

Nasz niedzielny przeciwnik obecnie zamyka tabelę Hummel IV Ligi, z kolei Neptun zajmuje 16. miejsce z dorobkiem dwóch wygranych, trzech remisów i czterech porażek. Kolejny bój stoczymy za tydzień na wyjeździe z AKS-em Busko-Zdrój, a w niedzielę 17 października podejmiemy na naszym stadionie Olimpię Pogoń Staszów.

Neptun Końskie – Lubrzanka Kajetanów 5:1 (3:1)
Skład Neptuna: Herda, Skalski, Bińkowski, Borczyński (Obuch), Karwat (Sochacki), Kwiecień (I. Wasik), Blach (Maciejewski), Górecki, Castillo, Banasik (Pilarski), Błaszczyk.
Gole dla Neptuna: Skalski (2), Banasik (3)